BANNER"

Alexa wkracza do aut General Motors

Ważne w IoT

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

General Motors poinformował, że w pierwszej połowie 2020 w samochodach takich marek jak Chevrolet, Buick, GMC czy Cadillac, dostępny będzie asystent głosowy Amazona – Alexa.

Asystenci głosowi stają się coraz popularniejsi, zwłaszcza w USA. I to właśnie tam, amerykański koncern samochodowy poinformował, iż w pierwszej połowie 2020 w jego samochodach, za pomocą głosu będzie można nawiązać połączenie telefoniczne, sprawdzić pogodę, wybrać do odtwarzania muzykę czy podcast oraz wytyczyć cel w nawigacji. A to dopiero początek, bo Alexa umożliwia znacznie większą funkcjonalność. Kwestią czasu zatem jest to, by z pozycji samochodowego infotainment zinterowanego z asystentem Amazona, można było sterować na przykład automatyką domową.

General Motors podaje, iż nowa funkcjonalność będzie dostępna dla aut produkowanych od 2018 roku.

Udostępnienie możliwości sterowania głosowego za pośrednictwem Alexy, GM tłumaczy przeprowadzeniem badań, z których wynika, iż kierowcy chcieliby korzystać z dokładnie takich samych usług zarówno w domach, jak i w samochodach. A w związku z tym, że w Stanach Zjednoczonych korzystanie z asystentów głosowych podbija serca Amerykanów, stąd taka decyzja koncernu motoryzacyjnego. Jeszcze innym uzasadnieniem jest fakt, że sterowanie głosowe umożliwia większe skupienie się na prowadzeniu samochodu, bez odrywania wzroku od drogi, a to z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa kierowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Reklama

Najnowsze

Bosch uzupełnia ofertę czujników do zautomatyzowanej jazdy

Bosch wierzy, że zautomatyzowana jazda to przyszłość motoryzacji. Niezależnie od tego czy będą to auta elektryczne, na wodór, czy spalinowe. Dlatego wprowadza kolejne trzy czujniki: lidar dalekiego zasięgu, radar i kamerę.

Coraz więcej urządzeń z Wi-Fi 6. Nowy standard przyspieszy i usprawni transfer danych

Branża technologiczna otwiera się na nowy standard bezprzewodowego przesyłu danych. Podczas targów CES 2020 w Las Vegas zaprezentowano szereg urządzeń wyposażonych w moduł Wi-Fi 6, który poprawi wydajność domowej i firmowej sieci bezprzewodowej. Wdrożenie nowej technologii zapowiedzieli zarówno producenci routerów oraz punktów dostępowych, jak również komputerów czy telefonów.

5 trendów technologicznych według Cisco

Każdy inaczej widzi wpływ technologii na gospodarkę i każdy inaczej prognozuje to, co może w najbliższych latach mieć największe znaczenie. Oto, co będzie istotne według Cisco.

Emitel dostarczył czujniki IoT dla Piaseczna

Emitel we współpracy z Urzędem Miasta i Gmminy Piaseczno zaprojektował i zbudował sieć oraz skonfigurował i dostarczył czujniki na potrzeby rozwiązań inteligentnego miasta.

BMW i3 Urban Suite na CES 2020

Na targach Consumer Electronics Show (CES) 2020, odbywających się w Las Vegas w dniach 7-10 stycznia 2020 r., BMW zaprezentuje swoją wizję tego, jak w przyszłości wyglądać będzie mobilność.

Podobne artykuły