9.6 C
Warsaw
niedziela, Listopad 17, 2019

Alexa wkracza do aut General Motors

Musisz przeczytać

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

General Motors poinformował, że w pierwszej połowie 2020 w samochodach takich marek jak Chevrolet, Buick, GMC czy Cadillac, dostępny będzie asystent głosowy Amazona – Alexa.

Asystenci głosowi stają się coraz popularniejsi, zwłaszcza w USA. I to właśnie tam, amerykański koncern samochodowy poinformował, iż w pierwszej połowie 2020 w jego samochodach, za pomocą głosu będzie można nawiązać połączenie telefoniczne, sprawdzić pogodę, wybrać do odtwarzania muzykę czy podcast oraz wytyczyć cel w nawigacji. A to dopiero początek, bo Alexa umożliwia znacznie większą funkcjonalność. Kwestią czasu zatem jest to, by z pozycji samochodowego infotainment zinterowanego z asystentem Amazona, można było sterować na przykład automatyką domową.

General Motors podaje, iż nowa funkcjonalność będzie dostępna dla aut produkowanych od 2018 roku.

Udostępnienie możliwości sterowania głosowego za pośrednictwem Alexy, GM tłumaczy przeprowadzeniem badań, z których wynika, iż kierowcy chcieliby korzystać z dokładnie takich samych usług zarówno w domach, jak i w samochodach. A w związku z tym, że w Stanach Zjednoczonych korzystanie z asystentów głosowych podbija serca Amerykanów, stąd taka decyzja koncernu motoryzacyjnego. Jeszcze innym uzasadnieniem jest fakt, że sterowanie głosowe umożliwia większe skupienie się na prowadzeniu samochodu, bez odrywania wzroku od drogi, a to z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa kierowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Najnowsze

Zakupy na Frisco.pl lodówką Samsung

Samsung zdaje się doskonale rozumieć trendy panujące na rynku e-commerce i nawiązuje współpracę z Frisco.pl, by za pośrednictwem lodówek Family Hub, oferować możliwość zrobienia zakupów z dostawą do domu.

Ericsson podpisał z polskim rządem porozumienie ds. cyberbezpieczeństwa

Ericsson przystąpi do rządowego Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Program realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji w formule partnerstwa z sektorem prywatnym w celu...

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

Adam Krużyński nowym prezesem FIBARO

Rada Nadzorcza Fibar Group S.A. powołała Adama Krużyńskiego, dotychczasowego członka zarządu, na stanowisko prezesa spółki. Zastąpił on na stanowisku Macieja Fiedlera –...

Strony na wordpress najczęściej atakowane

Ataki na WordPress'a, SQL Injection, spam pzez formularze, próby odgadnięcia haseł typu brute force - to najczęstsze ataki, jakie są dokywane na...

Podobne artykuły