BANNER"

Berg Insight: Liczba systemów alarmowych w Europie i Ameryce Północnej osiągnęła 46 milionów

Ważne w IoT

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

Na koniec 2018 roku, liczba systemów alarmowych zainstalowanych w Europie i Ameryce Północnej osiągnęła liczbę 49 milionów. Oczywiście mówimy tu o systemach bazujących na Internet of Things.

Analitycy z Berg Insight prognozują, że w samej Europie do 2023 liczba systemów będzie wzrastać o 3,6 procenta rocznie. Z 15,6 milionów w 2018 do 18,6 milionów w 2023. Znacznie większym jest rynek Ameryki Północnej, gdzie obecnie działa już ok. 30,7 miliona systemów, a w 2023 liczba ta ma przekroczyć 35,4 mln. Jak widać dynamika wzrostu w Ameryce Północnej jest nieco mniejsza – 2,9 procenta, jednak skala za to nieporównywalna.

Liderami na amerykańskim rynku są ADT, SimpliSafe i Brinks Home Security (Monitronics). W Europie rynek należy do Verisure, ale zauważalny jest też udział w rynku takich firm, jak Sector Alarm (zwłaszcza w Norwegii i Szwecji), Securitas czy G4S. Według analityków, na południu Europy dominują Prosegur i EPS.

Berg Insight podkreśla, że rynek małych systemów alarmowych, dedykowanych dla mieszkań i domów wciąż rośnie. Jego penetracja do końca 2018 roku osiągała zaledwie 6,4 procent. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zdobycia. Zwłaszcza, że jak ocenia Martin Backman, Analityk IoT w Berg Insight, systemy alarmowe zaczynają być coraz bardziej pożądane na rynku masowym, chociażby z tego powodu, że w skład ich oferty wchodzą już nie tylko czujniki ruchu, ale także smogu, czadu, zalania, otwarcia okien, drzwi czy wszelkiego rodzaju kamery.

Z pewnością słowa te mogą potwierdzić polscy sprzedawcy tanich systemów smart home, jak Ferguson czy Locon, których sprzedaż od jakiegoś czasu systematycznie rośnie.

Chcesz być na bieżąco ze światem Internet of Things?

Zapisz się na nasz newsletter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Genesys: zdalne Call Center to sposób na obsługę klienta w czasie koronawirus

W ostatnich tygodniach praca zdalna dotyczy firm z różnych sektorów. Również Call i Contact Center. Jak podaje firma Genesys, z jej rozwiązań w chmurze korzysta ponad 700 największych tego typu firm na świecie. Co więcej, w ramach odpowiedzi na potrzeby rynku wynikające z obecnej sytuacji, Genesys zaoferował 3-miesięczny darmowy dostęp do platformy Genesys Cloud.

RBL_START #COVID-19, czyli PZU i Alior Bank szuka pomysłów na walkę z koronawirusem

Z pandemią koronawirusa walczą dzisiaj wszyscy. I coraz więcej środków jest do zgarnięcia w ramach kolejnych programów. Liczy się pomysł. Bo to nie tylko będzie pomysł na teraz, ale również, a może przede wszystkim, sposób na zwalczanie COVID-19. Przynajmniej tak uważa PZU i Alior Bank, którzy ogłaszają nabór innowacyjnych projektów w ramach inicjatywy RBL_START #COVID-19. Pomysły można zgłaszać do 26 kwietnia.

324 miliony użytkowników Cisco Webex w marcu

Pandemia koronawirusa to wzmożone wykorzystanie komunikatorów i różnego rodzaju narzędzi do współpracy. Jednym z takich jest Cisco Webex, za pomocą którego w...

Mobile World Congress 2020 odwołany

Niestety stało się to, o czym wczoraj pomyśleliśmy, lecz nie chcieliśmy pisać. Po wycofaniu się z udziału w tegorocznej edycji MWC kilku koncernów, m.in. Cisco, Ericsson, Facebook, Amazon, Nokia, organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu Mobile World Congress 2020.

Ich nie będzie na Mobile World Congress. Przez koronawirus

Tegoroczny Mobile World Congress w Barcelonie stoi pod znakiem wielkich nieobecnych. Już dzisiaj mówi się o Ericssonie, Facebooku, LG, Cisco, Intelu czy Amazonie, a to z pewnością nie koniec niechlubnej listy.

Podobne artykuły