9.6 C
Warsaw
niedziela, Listopad 17, 2019

Berg Insight: Liczba systemów alarmowych w Europie i Ameryce Północnej osiągnęła 46 milionów

Musisz przeczytać

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

Na koniec 2018 roku, liczba systemów alarmowych zainstalowanych w Europie i Ameryce Północnej osiągnęła liczbę 49 milionów. Oczywiście mówimy tu o systemach bazujących na Internet of Things.

Analitycy z Berg Insight prognozują, że w samej Europie do 2023 liczba systemów będzie wzrastać o 3,6 procenta rocznie. Z 15,6 milionów w 2018 do 18,6 milionów w 2023. Znacznie większym jest rynek Ameryki Północnej, gdzie obecnie działa już ok. 30,7 miliona systemów, a w 2023 liczba ta ma przekroczyć 35,4 mln. Jak widać dynamika wzrostu w Ameryce Północnej jest nieco mniejsza – 2,9 procenta, jednak skala za to nieporównywalna.

Liderami na amerykańskim rynku są ADT, SimpliSafe i Brinks Home Security (Monitronics). W Europie rynek należy do Verisure, ale zauważalny jest też udział w rynku takich firm, jak Sector Alarm (zwłaszcza w Norwegii i Szwecji), Securitas czy G4S. Według analityków, na południu Europy dominują Prosegur i EPS.

Berg Insight podkreśla, że rynek małych systemów alarmowych, dedykowanych dla mieszkań i domów wciąż rośnie. Jego penetracja do końca 2018 roku osiągała zaledwie 6,4 procent. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zdobycia. Zwłaszcza, że jak ocenia Martin Backman, Analityk IoT w Berg Insight, systemy alarmowe zaczynają być coraz bardziej pożądane na rynku masowym, chociażby z tego powodu, że w skład ich oferty wchodzą już nie tylko czujniki ruchu, ale także smogu, czadu, zalania, otwarcia okien, drzwi czy wszelkiego rodzaju kamery.

Z pewnością słowa te mogą potwierdzić polscy sprzedawcy tanich systemów smart home, jak Ferguson czy Locon, których sprzedaż od jakiegoś czasu systematycznie rośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Najnowsze

Zakupy na Frisco.pl lodówką Samsung

Samsung zdaje się doskonale rozumieć trendy panujące na rynku e-commerce i nawiązuje współpracę z Frisco.pl, by za pośrednictwem lodówek Family Hub, oferować możliwość zrobienia zakupów z dostawą do domu.

Ericsson podpisał z polskim rządem porozumienie ds. cyberbezpieczeństwa

Ericsson przystąpi do rządowego Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Program realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji w formule partnerstwa z sektorem prywatnym w celu...

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

Adam Krużyński nowym prezesem FIBARO

Rada Nadzorcza Fibar Group S.A. powołała Adama Krużyńskiego, dotychczasowego członka zarządu, na stanowisko prezesa spółki. Zastąpił on na stanowisku Macieja Fiedlera –...

Strony na wordpress najczęściej atakowane

Ataki na WordPress'a, SQL Injection, spam pzez formularze, próby odgadnięcia haseł typu brute force - to najczęstsze ataki, jakie są dokywane na...

Podobne artykuły