BANNER"

Bosch ułatwi zarządzanie kontrolą dostępu

Ważne w IoT

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

Bosch Building Technologies wprowadza Access Management System 2.0, dzięki któremu zarządzanie kontrolą dostępu w obiekcie staje się łatwe, skalowalne i niezawodne.

Dzisiejszy rynek stawia na prostotę. To co zdobyło popularność w świecie konsumenckim, staje się przysłowiowym must have również w biznesie. Mowa o prostocie aplikacji. Co jeszcze powinien posiadać nowoczesny system kontroli dostępu? Skalowalność oraz możliwość integracji z innymi rozwiązaniami w zakresie zabezpieczeń, takimi jak systemy dozoru wizyjnego czy systemy sygnalizacji włamania i napadu. Dodatkowo systemy zarządzania kontrolą dostępu muszą być w wysokim stopniu stabilne i niezawodne. Bosch twierdzi, że Access Management System (AMS) 2.0 jest właśnie odpowiedzią na te potrzeby.

Dla różnej wielkości biurowców

Oprogramowanie jest oferowane w trzech wstępnie skonfigurowanych pakietach dla podmiotów różnej wielkości: Lite (max. 144 drzwi i 200 000 kart), Plus (max. 512 drzwi i 200 000 kart) oraz Professional (max. 10 000 drzwi i 200 000 kart).

Konfiguracja nie jest skomplikowana. Istniejące mapy pięter można zaimportować do systemu, a następnie rozmieścić ikony reprezentujące kontrolery, drzwi i obiekty budowlane. Dodawanie użytkowników jest bardzo proste. Na przykład rejestrację i przydzielanie profili dostępu można wykonać w jednym oknie dialogowym.

Duża skalowalność AMS 2.0

To, co jest dość istotne to fakt, że użytkownicy mogą zacząć od rozwiązania na niewielką skalę i rozbudowywać je w miarę rosnących potrzeb. AMS 2.0 można rozszerzyć do maksymalnie 10 000 drzwi i 200 000 posiadaczy kart identyfikacyjnych. Rozbudowa nie wymaga wymiany sprzętu. Użytkownicy muszą jedynie zainstalować rozszerzoną wersję oprogramowania i dodać kolejne kontrolery, czytniki i karty identyfikacyjne. Dlatego powiększenie rozmiarów systemu jest nie tylko łatwe, ale także ekonomiczne. A ponieważ oprogramowanie jest regularnie aktualizowane i uzupełniane o dodatkowe opcje z zakresu bezpieczeństwa danych, stanowi także bezpieczną inwestycję na przyszłość.

Pełna dostępność i wysoka stabilność

Dla zagwarantowania maksymalnej stabilności i dostępności oprogramowanie AMS 2.0 zawiera Master Access Controller (MAC) jako dodatkowy bufor bezpieczeństwa pomiędzy serwerem, a kontrolerami dostępu. W razie awarii serwera w AMS 2.0, jego zadania przejmuje MAC, zapewniając nieprzerwaną komunikację kontrolerów między sobą oraz udostępnianie niezbędnych informacji z czytników kart. Umożliwia to dalszą, nieprzerwaną obsługę funkcji obejmujących różne kontrolery, takich jak Anti-Passback i Guard Tour.

Funkcja Anti-Passback uniemożliwia posiadaczowi karty przekazanie jej innej osobie w celu umożliwienia nieautoryzowanego dostępu. Guard Tour to funkcja bezpieczeństwa oferowana strażnikom, którzy używają czytników dostępu jako punktów kontroli na zdefiniowanej trasie obchodu, które strażnik musi minąć w określonym czasie. Każde odstępstwo od ustalonej kolejności lub przewidzianego czasu włącza alarm w systemie AMS. Umożliwia to szybkie powiadomienie osób odbierających zgłoszenia, co poprawia bezpieczeństwo pracy personelu ochrony.

W niezwykle rzadkich przypadkach awarii serwera AMS oraz systemu MAC, posiadacze kart identyfikacyjnych nadal mogą wchodzić i wychodzić ze stref przy użyciu swoich identyfikatorów, ponieważ baza danych znajduje się bezpośrednio w kontrolerach AMC (Access Management Controllers). Dzięki możliwości pracy offline, istnieje możliwość uniknięcia milionów zdarzeń nawet podczas awarii systemu.

AMS 2.0
fot. Bosch

Wysoki standard bezpieczeństwa dzięki zarządzaniu poziomami zagrożenia

Do 15 konfigurowanych poziomów zagrożenia, takich jak blokada, kontrolowana blokada lub ewakuacja, oznacza możliwość szybkiego wdrożenia środków bezpieczeństwa w sytuacjach krytycznych, na przykład w razie pożaru lub ataku terrorystycznego. Stan określonego poziomu zagrożenia jest aktywowany przez jeden z trzech czynników: stacja robocza operatora, przycisk alarmowy lub przystawienie do czytnika specjalnie skonfigurowanej karty „alarmowej”. Różne poziomy zagrożenia mogą spowodować otwarcie wszystkich drzwi, zablokowanie wszystkich drzwi lub model mieszany – otwarcie niektórych i zablokowanie pozostałych drzwi. Poszczególne drzwi mogą mieć przypisany także indywidualny profil bezpieczeństwa i zapewniać dostęp tylko wybranym posiadaczom kart.

Wysokie bezpieczeństwo danych i ochrona prywatności

W celu ochrony przed cyberprzestępczością i utratą danych osobowych zarówno baza danych, jak i komunikacja pomiędzy serwerem i kontrolerami dostępu są szyfrowane na wszystkich etapach, na przykład poprzez obsługę bezpiecznego protokołu OSDP (Open Supervised Device Protocol ) v2. Oprogramowanie AMS 2.0 posiada także zaufane certyfikaty cyfrowe do wzajemnego uwierzytelniania pomiędzy serwerem, a klientem w celu zapobiegania manipulacjom ze strony nieuprawnionych klientów, a także wykorzystuje zasady bezpiecznego projektowania, takie jak „secure-by-default” czy „zasada najmniejszego uprzywilejowania”.

Idealne jako rozwiązanie autonomiczne, ale przystosowane do integracji w ramach kompletnego systemu zabezpieczeń

AMS 2.0 to elastyczny system zarządzania kontrolą dostępu dla średnich i dużych podmiotów. Jest łatwy w konfiguracji, obsłudze i rozbudowie. AMS 2.0 może być rozbudowywany w miarę potrzeb użytkownika i można go zintegrować z systemami dozoru wizyjnego, takimi jak BVMS (od wersji 9.0) oraz systemami innych producentów, np. Milestone XProtect. Od drugiego kwartału 2020 r. będzie go można zintegrować także z systemem sygnalizacji włamania i napadu serii B/G firmy Bosch oraz systemami innych producentów. Dzięki swoim możliwościom w zakresie integracji Access Management System może służyć jako solidna platforma umożliwiająca stosowanie różnych systemów zabezpieczeń, w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Reklama

Najnowsze

Bosch uzupełnia ofertę czujników do zautomatyzowanej jazdy

Bosch wierzy, że zautomatyzowana jazda to przyszłość motoryzacji. Niezależnie od tego czy będą to auta elektryczne, na wodór, czy spalinowe. Dlatego wprowadza kolejne trzy czujniki: lidar dalekiego zasięgu, radar i kamerę.

Coraz więcej urządzeń z Wi-Fi 6. Nowy standard przyspieszy i usprawni transfer danych

Branża technologiczna otwiera się na nowy standard bezprzewodowego przesyłu danych. Podczas targów CES 2020 w Las Vegas zaprezentowano szereg urządzeń wyposażonych w moduł Wi-Fi 6, który poprawi wydajność domowej i firmowej sieci bezprzewodowej. Wdrożenie nowej technologii zapowiedzieli zarówno producenci routerów oraz punktów dostępowych, jak również komputerów czy telefonów.

5 trendów technologicznych według Cisco

Każdy inaczej widzi wpływ technologii na gospodarkę i każdy inaczej prognozuje to, co może w najbliższych latach mieć największe znaczenie. Oto, co będzie istotne według Cisco.

Emitel dostarczył czujniki IoT dla Piaseczna

Emitel we współpracy z Urzędem Miasta i Gmminy Piaseczno zaprojektował i zbudował sieć oraz skonfigurował i dostarczył czujniki na potrzeby rozwiązań inteligentnego miasta.

BMW i3 Urban Suite na CES 2020

Na targach Consumer Electronics Show (CES) 2020, odbywających się w Las Vegas w dniach 7-10 stycznia 2020 r., BMW zaprezentuje swoją wizję tego, jak w przyszłości wyglądać będzie mobilność.

Podobne artykuły