14 C
Warsaw
niedziela, Listopad 17, 2019

Bosch zapewni prąd przyczepom kempingowym

Musisz przeczytać

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

Bosch Engineering i Kanus Tabbert prezentują inteligentny system elektryczny 48 V do przyczep kempingowych. Ma on zapewnić większą elastyczność i niezależność, jeśli chodzi o zasilanie w energię, zarówno podczas podróży, jak i w miejscu wypoczywania.

System 48-woltowy obejmuje m.in. elektryfikowaną oś oraz czujniki i akumulatory litowo-jonowe Bosch, umożliwiając wytwarzanie energii elektrycznej niezależnie od pojazdu ciągnącego. W trybie generatora e-maszyny 48 V oferowanej przez Bosch, akumulatory można ładować podczas podróży, a także poprzez rekuperację energii podczas hamowania. Tak zgromadzona energia może być wykorzystana przez różne odbiorniki wewnątrz przyczepy lub zamieniana na siłę napędową. Skalowalność zainstalowanych stacjonarnych akumulatorów 48 V (od jednego do ośmiu) zapewnia maksymalną elastyczność w zależności od potrzeb. Ta niezależna koncepcja może być również rozszerzona o przenośne akumulatory 48 V, które można praktycznie ładować z gniazdka zasilania w przyczepie kempingowej, a nawet w domu.

W systemie jest również zintegrowana funkcja manewrowania, która ma ułatwiać obsługę przyczepy kempingowej. Za pomocą aplikacji można łatwo i wygodnie manewrować przyczepą w celu zaparkowania przy domu czy na kempingu. Ponado jednostka Connectivity Unit stanowi podstawę usług cyfrowych, takich jak regulacja ustawień rekuperacji (hamowania regeneracyjnego), z których można korzystać podczas podróży za pośrednictwem urządzenia mobilnego.

Energia z hamowania zapewni działanie ekspresu do kawy

Energia kinetyczna generowana podczas hamowania jest przekształcana z powrotem w energię elektryczną. Tak odzyskana energia jest magazynowana w akumulatorach i dostępna dla takich odbiorników wewnątrz przyczepy kempingowej jak chłodziarka, klimatyzacja lub ekspres do kawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Najnowsze

Zakupy na Frisco.pl lodówką Samsung

Samsung zdaje się doskonale rozumieć trendy panujące na rynku e-commerce i nawiązuje współpracę z Frisco.pl, by za pośrednictwem lodówek Family Hub, oferować możliwość zrobienia zakupów z dostawą do domu.

Ericsson podpisał z polskim rządem porozumienie ds. cyberbezpieczeństwa

Ericsson przystąpi do rządowego Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Program realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji w formule partnerstwa z sektorem prywatnym w celu...

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

Adam Krużyński nowym prezesem FIBARO

Rada Nadzorcza Fibar Group S.A. powołała Adama Krużyńskiego, dotychczasowego członka zarządu, na stanowisko prezesa spółki. Zastąpił on na stanowisku Macieja Fiedlera –...

Strony na wordpress najczęściej atakowane

Ataki na WordPress'a, SQL Injection, spam pzez formularze, próby odgadnięcia haseł typu brute force - to najczęstsze ataki, jakie są dokywane na...

Podobne artykuły