BANNER"

Bosch zapewni prąd przyczepom kempingowym

Ważne w IoT

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

innogy montuje w Warszawie inteligentne liczniki

innogy zainstalował w warszawskich budynkach 1800 inteligentnych liczników energii elektrycznej, które powstały w innogy Laboratory of Things. Bazują one na technologiach LTE-M oraz NB-IoT.

Bosch Engineering i Kanus Tabbert prezentują inteligentny system elektryczny 48 V do przyczep kempingowych. Ma on zapewnić większą elastyczność i niezależność, jeśli chodzi o zasilanie w energię, zarówno podczas podróży, jak i w miejscu wypoczywania.

System 48-woltowy obejmuje m.in. elektryfikowaną oś oraz czujniki i akumulatory litowo-jonowe Bosch, umożliwiając wytwarzanie energii elektrycznej niezależnie od pojazdu ciągnącego. W trybie generatora e-maszyny 48 V oferowanej przez Bosch, akumulatory można ładować podczas podróży, a także poprzez rekuperację energii podczas hamowania. Tak zgromadzona energia może być wykorzystana przez różne odbiorniki wewnątrz przyczepy lub zamieniana na siłę napędową. Skalowalność zainstalowanych stacjonarnych akumulatorów 48 V (od jednego do ośmiu) zapewnia maksymalną elastyczność w zależności od potrzeb. Ta niezależna koncepcja może być również rozszerzona o przenośne akumulatory 48 V, które można praktycznie ładować z gniazdka zasilania w przyczepie kempingowej, a nawet w domu.

W systemie jest również zintegrowana funkcja manewrowania, która ma ułatwiać obsługę przyczepy kempingowej. Za pomocą aplikacji można łatwo i wygodnie manewrować przyczepą w celu zaparkowania przy domu czy na kempingu. Ponado jednostka Connectivity Unit stanowi podstawę usług cyfrowych, takich jak regulacja ustawień rekuperacji (hamowania regeneracyjnego), z których można korzystać podczas podróży za pośrednictwem urządzenia mobilnego.

Energia z hamowania zapewni działanie ekspresu do kawy

Energia kinetyczna generowana podczas hamowania jest przekształcana z powrotem w energię elektryczną. Tak odzyskana energia jest magazynowana w akumulatorach i dostępna dla takich odbiorników wewnątrz przyczepy kempingowej jak chłodziarka, klimatyzacja lub ekspres do kawy.

Chcesz być na bieżąco ze światem Internet of Things?

Zapisz się na nasz newsletter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Genesys: zdalne Call Center to sposób na obsługę klienta w czasie koronawirus

W ostatnich tygodniach praca zdalna dotyczy firm z różnych sektorów. Również Call i Contact Center. Jak podaje firma Genesys, z jej rozwiązań w chmurze korzysta ponad 700 największych tego typu firm na świecie. Co więcej, w ramach odpowiedzi na potrzeby rynku wynikające z obecnej sytuacji, Genesys zaoferował 3-miesięczny darmowy dostęp do platformy Genesys Cloud.

RBL_START #COVID-19, czyli PZU i Alior Bank szuka pomysłów na walkę z koronawirusem

Z pandemią koronawirusa walczą dzisiaj wszyscy. I coraz więcej środków jest do zgarnięcia w ramach kolejnych programów. Liczy się pomysł. Bo to nie tylko będzie pomysł na teraz, ale również, a może przede wszystkim, sposób na zwalczanie COVID-19. Przynajmniej tak uważa PZU i Alior Bank, którzy ogłaszają nabór innowacyjnych projektów w ramach inicjatywy RBL_START #COVID-19. Pomysły można zgłaszać do 26 kwietnia.

324 miliony użytkowników Cisco Webex w marcu

Pandemia koronawirusa to wzmożone wykorzystanie komunikatorów i różnego rodzaju narzędzi do współpracy. Jednym z takich jest Cisco Webex, za pomocą którego w...

Mobile World Congress 2020 odwołany

Niestety stało się to, o czym wczoraj pomyśleliśmy, lecz nie chcieliśmy pisać. Po wycofaniu się z udziału w tegorocznej edycji MWC kilku koncernów, m.in. Cisco, Ericsson, Facebook, Amazon, Nokia, organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu Mobile World Congress 2020.

Ich nie będzie na Mobile World Congress. Przez koronawirus

Tegoroczny Mobile World Congress w Barcelonie stoi pod znakiem wielkich nieobecnych. Już dzisiaj mówi się o Ericssonie, Facebooku, LG, Cisco, Intelu czy Amazonie, a to z pewnością nie koniec niechlubnej listy.

Podobne artykuły