BANNER"

Geotab i Ford ze wspólnym narzędziem dla flot

Ważne w IoT

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

innogy montuje w Warszawie inteligentne liczniki

innogy zainstalował w warszawskich budynkach 1800 inteligentnych liczników energii elektrycznej, które powstały w innogy Laboratory of Things. Bazują one na technologiach LTE-M oraz NB-IoT.

Geotab Integrated Solutions umożliwia fleet managerom dodnie samochodów Forda do platformy MyGeotab.

Rynek telematyczny, to olbrzymi rynek. Wiedzą o tym firmy oferujące systemy monitoringu gps, coraz lepiej radzące sobie na tym rynku. Niech za przykład posłuży chociażby Cartrack, który na całym świecie przekroczył liczbę miliona monitorowanych pojazdów. Fakt ten dostrzegają też producenci samochodów, którzy coraz częściej poza samymi samochodami, chcą też oferować usługi zarządzania nimi. W Polsce za dobry przykład może posłużyć Mercedes ze swoją usługą Mercedes Pro, jednak póki co, z dość ubogim spektrum funkcjonalności, w porównaniu do tej, jaką można otrzymać od firm typu Cartrack, iTuran, bądź Data System.

Inny pomysł ma Ford. Zamiast produkować własne rozwiąznie, postanowił związać się z kolejnym dużym dostawcą telematycznym, jakim jest Geotab i wspólnie zaoferować dedykowane narzędzie dla fleet managerów.

Dzięki tej współpracy można dane dotyczące eksploatacji flotowych Fordów, bezpiecznie przenieść do środowiska chmurowego Geotab. Wszystko umożliwia fabrycznie montowane urządzenie, bądź jego odpowiednik w wersji Plug-In.

Korzyści dla flotowców są spore, bo to nie tylko same dane z lokalizacją, ale także dostęp do całego systemu Geotab Markeplace, a Kanadyjczycy dbają o to, by ich ekosystem się rozrastał.

To, co istotne, flotowcy otrzymują dostęp nie tylko do lokalizacji pojazdu, ale także tego, jak kierowca się zachowywał za kierownicą, czyli zdobywającego coraz większą popularność ecodrivingu.

Póki co, usługa ma działać jedynie w USA, więc polscy dostawcy telematyczni nie mają się czego obawiać, choć warto zwrócić uwagę na trend, jakim podążają producenci samochodów. W momencie, kiedy integrują się z globalnymi dostawcami telematycznymi, różnorodność floty nie będzie stanowiła już problemu, tak jak ma to miejsce w rozwiązaniu oferowanym na przykład przez Mercedesa.

Czy to sygnał, by się bać? Dzisiaj pewnie jeszcze nie, ale w długoterminowej perspektywie rodzime firmy, takie jak Lincor czy Tekom, powinny na radar wziąć to, co dzieje się na rynku. Oczywiście zawsze zostają relacje i jakość świadczonych usług, ale jeśli cena będzie czyniła cuda i na drugim końcu pojawi się wspólna oferta Geotab i Forda już w procesie finansowania pojazdów, to może być różnie. A Ford w sprzedaży flotowej ma całkiem niezły udział. I jeśli dodać fakt, że pod względem użyteczności Geotab bije na głowę wielu polskich dostawców telematycznych, to może być ciekawie.

Chcesz być na bieżąco ze światem Internet of Things?

Zapisz się na nasz newsletter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Genesys: zdalne Call Center to sposób na obsługę klienta w czasie koronawirus

W ostatnich tygodniach praca zdalna dotyczy firm z różnych sektorów. Również Call i Contact Center. Jak podaje firma Genesys, z jej rozwiązań w chmurze korzysta ponad 700 największych tego typu firm na świecie. Co więcej, w ramach odpowiedzi na potrzeby rynku wynikające z obecnej sytuacji, Genesys zaoferował 3-miesięczny darmowy dostęp do platformy Genesys Cloud.

RBL_START #COVID-19, czyli PZU i Alior Bank szuka pomysłów na walkę z koronawirusem

Z pandemią koronawirusa walczą dzisiaj wszyscy. I coraz więcej środków jest do zgarnięcia w ramach kolejnych programów. Liczy się pomysł. Bo to nie tylko będzie pomysł na teraz, ale również, a może przede wszystkim, sposób na zwalczanie COVID-19. Przynajmniej tak uważa PZU i Alior Bank, którzy ogłaszają nabór innowacyjnych projektów w ramach inicjatywy RBL_START #COVID-19. Pomysły można zgłaszać do 26 kwietnia.

324 miliony użytkowników Cisco Webex w marcu

Pandemia koronawirusa to wzmożone wykorzystanie komunikatorów i różnego rodzaju narzędzi do współpracy. Jednym z takich jest Cisco Webex, za pomocą którego w...

Mobile World Congress 2020 odwołany

Niestety stało się to, o czym wczoraj pomyśleliśmy, lecz nie chcieliśmy pisać. Po wycofaniu się z udziału w tegorocznej edycji MWC kilku koncernów, m.in. Cisco, Ericsson, Facebook, Amazon, Nokia, organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu Mobile World Congress 2020.

Ich nie będzie na Mobile World Congress. Przez koronawirus

Tegoroczny Mobile World Congress w Barcelonie stoi pod znakiem wielkich nieobecnych. Już dzisiaj mówi się o Ericssonie, Facebooku, LG, Cisco, Intelu czy Amazonie, a to z pewnością nie koniec niechlubnej listy.

Podobne artykuły