BANNER"

Geotab i Ford ze wspólnym narzędziem dla flot

Ważne w IoT

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

Geotab Integrated Solutions umożliwia fleet managerom dodnie samochodów Forda do platformy MyGeotab.

Rynek telematyczny, to olbrzymi rynek. Wiedzą o tym firmy oferujące systemy monitoringu gps, coraz lepiej radzące sobie na tym rynku. Niech za przykład posłuży chociażby Cartrack, który na całym świecie przekroczył liczbę miliona monitorowanych pojazdów. Fakt ten dostrzegają też producenci samochodów, którzy coraz częściej poza samymi samochodami, chcą też oferować usługi zarządzania nimi. W Polsce za dobry przykład może posłużyć Mercedes ze swoją usługą Mercedes Pro, jednak póki co, z dość ubogim spektrum funkcjonalności, w porównaniu do tej, jaką można otrzymać od firm typu Cartrack, iTuran, bądź Data System.

Inny pomysł ma Ford. Zamiast produkować własne rozwiąznie, postanowił związać się z kolejnym dużym dostawcą telematycznym, jakim jest Geotab i wspólnie zaoferować dedykowane narzędzie dla fleet managerów.

Dzięki tej współpracy można dane dotyczące eksploatacji flotowych Fordów, bezpiecznie przenieść do środowiska chmurowego Geotab. Wszystko umożliwia fabrycznie montowane urządzenie, bądź jego odpowiednik w wersji Plug-In.

Korzyści dla flotowców są spore, bo to nie tylko same dane z lokalizacją, ale także dostęp do całego systemu Geotab Markeplace, a Kanadyjczycy dbają o to, by ich ekosystem się rozrastał.

To, co istotne, flotowcy otrzymują dostęp nie tylko do lokalizacji pojazdu, ale także tego, jak kierowca się zachowywał za kierownicą, czyli zdobywającego coraz większą popularność ecodrivingu.

Póki co, usługa ma działać jedynie w USA, więc polscy dostawcy telematyczni nie mają się czego obawiać, choć warto zwrócić uwagę na trend, jakim podążają producenci samochodów. W momencie, kiedy integrują się z globalnymi dostawcami telematycznymi, różnorodność floty nie będzie stanowiła już problemu, tak jak ma to miejsce w rozwiązaniu oferowanym na przykład przez Mercedesa.

Czy to sygnał, by się bać? Dzisiaj pewnie jeszcze nie, ale w długoterminowej perspektywie rodzime firmy, takie jak Lincor czy Tekom, powinny na radar wziąć to, co dzieje się na rynku. Oczywiście zawsze zostają relacje i jakość świadczonych usług, ale jeśli cena będzie czyniła cuda i na drugim końcu pojawi się wspólna oferta Geotab i Forda już w procesie finansowania pojazdów, to może być różnie. A Ford w sprzedaży flotowej ma całkiem niezły udział. I jeśli dodać fakt, że pod względem użyteczności Geotab bije na głowę wielu polskich dostawców telematycznych, to może być ciekawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Reklama

Najnowsze

Bosch uzupełnia ofertę czujników do zautomatyzowanej jazdy

Bosch wierzy, że zautomatyzowana jazda to przyszłość motoryzacji. Niezależnie od tego czy będą to auta elektryczne, na wodór, czy spalinowe. Dlatego wprowadza kolejne trzy czujniki: lidar dalekiego zasięgu, radar i kamerę.

Coraz więcej urządzeń z Wi-Fi 6. Nowy standard przyspieszy i usprawni transfer danych

Branża technologiczna otwiera się na nowy standard bezprzewodowego przesyłu danych. Podczas targów CES 2020 w Las Vegas zaprezentowano szereg urządzeń wyposażonych w moduł Wi-Fi 6, który poprawi wydajność domowej i firmowej sieci bezprzewodowej. Wdrożenie nowej technologii zapowiedzieli zarówno producenci routerów oraz punktów dostępowych, jak również komputerów czy telefonów.

5 trendów technologicznych według Cisco

Każdy inaczej widzi wpływ technologii na gospodarkę i każdy inaczej prognozuje to, co może w najbliższych latach mieć największe znaczenie. Oto, co będzie istotne według Cisco.

Emitel dostarczył czujniki IoT dla Piaseczna

Emitel we współpracy z Urzędem Miasta i Gmminy Piaseczno zaprojektował i zbudował sieć oraz skonfigurował i dostarczył czujniki na potrzeby rozwiązań inteligentnego miasta.

BMW i3 Urban Suite na CES 2020

Na targach Consumer Electronics Show (CES) 2020, odbywających się w Las Vegas w dniach 7-10 stycznia 2020 r., BMW zaprezentuje swoją wizję tego, jak w przyszłości wyglądać będzie mobilność.

Podobne artykuły