BANNER"

IoT Events 2020 – konferencje i targi Internet of Things

Ważne w IoT

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

Internet Rzeczy rozwija się najdynamiczniej ze wszystkich dotychczasowych trendów technologicznych. Nic nie wskazuje na fakt, by miał się zatrzymać. Wręcz przeciwnie. Coraz to nowsze raporty prognozują, jak bardzo będzie zwiększać się liczba urządzeń podpiętych do sieci. Oto lista najciekawszych wydarzeń, konferncji i targów. IoT Events 2020 będzie cały czasu uzupełniany.

IoT Events 2020 to lista najciekawszych konferencji, targów i innych wydarzeń w 2020 roku, w których warto uczestniczyć.

Styczeń 2020

ICROSMA 2020 – International Conference on Robotics and Smart Manufacturing

Data: 2-3 stycznia 2020
Miejsce: Singapur
Kluczowi prelegenci: nie podano
Obszary IoT: Robotyka, Smart Manufacturing
www: http://researchfora.com/Conference2020/Singapore/1/ICROSMA/

Zdaniem IoT MAG: ICROSMA 2020 to forum wymiany wiedzy dotyczącej robotyki i inteligentnej produkcji. Konferencja skierowana do środowiska akademickiego, badaczy, naukowców, studentów. Wydarzenie organizowane przez Research Fora i odbywać się będzie w języku angielskim.


ICROSMA 2020 – International Conference on Robotics and Smart Manufacturing

Data: 7-8 stycznia 2020
Miejsce: Edinburgh, UK
Kluczowi prelegenci: nie podano
Obszary IoT: Robotyka, Smart Manufacturing
www: http://researchfora.com/Conference2020/UK/1/ICROSMA/

Zdaniem IoT MAG: ICROSMA 2020 to forum wymiany wiedzy dotyczącej robotyki i inteligentnej produkcji. Konferencja skierowana do środowiska akademickiego, badaczy, naukowców, studentów. Wydarzenie organizowane przez Research Fora i odbywać się będzie w języku angielskim.


CES 2020

Data: 7-10 stycznia 2020
Miejsce: Las Vegas, USA
Kluczowi prelegenci: Samsung, Daimler, NBCUniversal
Obszary IoT: 5G, AI, smart home, IoT Business, Privacy & Security, Travel & Tourism, Transportation, Wearables
www: https://www.ces.tech/

Zdaniem IoT MAG: CES to jedne z największych targów elektroniki konsumenckiej na świecie. Od kilku lat pozycja obowiązkowa dla dostawców Internet of Things. W Las Vegas znajdziecie wszystko począwszy do smart home, poprzez internet of things dla zdrowia na connected cars kończąc. Warto się tam pokazać, bo często od obecności na CES rozpoczęła się globalna ekspansja wielu marek.

Dużo konferencji towarzyszących: 5G, sztuczna inteligencja, connected cars, digital health, digital money, drone operations, IoT retail, home entertainment, iot business logic, privacy & security, robots for good, smart home, transportation, travel and tourism, wearables
To z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń IoT w 2020.


Beyond IoT

Beyond IoT

Data: 20-21 stycznia 2020
Miejsce: Cork, Irlandia
Kluczowi prelegenci: U.S Airforce, Microsoft, Delitte
Obszary IoT: Smart City AI, Cybersecurity, Design Thinking
www: https://beyondiot.ie/

Zdaniem IoT MAG: Organizator, czyli Nimbus Research Centre zapowiada, że Beyond IoT będzie to największym wydarzeniem poświęconym Internet of Things, organizowanym w Irlandii w 2020 roku. Dwudniowa konferencja to już trzecie edycja tego wydarzenia. Wśród prelegentów przedstawiciele irlandzkich firm technologicznych, ale także Microsoftu czy U.S. Airforce


Luty 2020

Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń Elektrotechnika

Elektrotechnika 2020

Data: 5-7 lutego 2020
Miejsce: Warszawa
Kluczowi prelegenci: Warsztaty
www: https://elektroinstalacje.pl/

Targi Elektrotechnika to przestrzeń dla innowacji z obszaru elektrotechniki, elektryki, budownictwa i teletechniki, a także rozwiązań z zakresu elektromobilności. Każdego roku organizatorzy opracowują formułę Targów w taki sposób, aby odpowiadała potrzebom polskich i zagranicznych wystawców oraz licznych odwiedzających. Dlatego, oprócz atrakcyjnej przestrzeni wystawienniczej, Targi Elektrotechnika oferują szeroką gamę szkoleń i warsztatów dla specjalistów (zobacz listę szkoleń). Podczas 3 dni trwania wydarzenia można oglądać produkty i rozwiązania w ramach specjalnych stref: ElektromobilnościOZEAutomatyki Budowlanej oraz Oświetlenia Terenów Publicznych.


IoT Evolution Expo

IoT Evolution Expo

Data: 10-14 lutego 2020
Miejsce: Fort Lauderdale, FL, USA
Kluczowi prelegenci: Google, Schneider Electric, Cisco
Obszary IoT: Smart City, Industrial IoT, Connected Transportation, Connected Retail
www: https://www.iotevolutionexpo.com/east/

Zdaniem IoT MAG: IoT Evolution Expo to duży event odbywający się na Florydzie. Towarzyszy mu wiele slotów konferencyjnych, w tym smart city, industrial IoT, Connected Transportation czy Connected Retail. Wśród prelegentów przedstawiciele Cisco, Google czy Schneider Electric. Do tego przestrzeń targowa, na której znajdziecie ponad 100 wystawców z sektora IoT. Z pewnością warto się wybrać, by zobaczyć punkt widzenia amerykańskiego rynku Internet of Things.


Bosch Connected World 2020

Bosch Connected World

Data: 17-19 lutego 2020
Miejsce: Berlin, Niemcy
Kluczowi prelegenci: Bosch, Siemens, Nokia, Deutsche Bahn, Rolls-Royce
Obszary IoT: AI, 5G, mobility, retail, connected buildings, agriculture IoT
www: https://bosch-connected-world.com/

Zdaniem IoT MAG: Coroczna konferencja firmy Bosch, poświęcona tym sektorom Internet of Things, dla których Bosch ma swoje rozwiązania. Nie zabraknie więc tematyki związanej z mobilnością, sztuczną inteligencją, connected buildings, retail iot, 5G, agriculture IoT.

Przewidziana jest też część wystawiennicza, w której będzie można zobaczyć wiele ciekawych rozwiązań IoT, zarówno pochodzących od Boscha, jak i Partnerów wydarzenia.

Ciekawostką może być Hackhaton IoT poprzedzający konferencję.


Mobile World Congress (MWC Barcelona)

MWC 2020

Data: 24-27 lutego 2020
Miejsce: Barcelona, Hiszpania
Kluczowi prelegenci: Air Asia Group, Airbus, FC Barcelona, Kaspersky, Nokia, Orange, Novartis, Pipeline, Qualcomm, Red Hat
Obszary IoT: AI, 5G, mobility, IoT, smart city, robotyka, cebersecurity, privacy
www: https://www.mwcbarcelona.com/

Zdaniem IoT MAG: MWC (Mobile World Congress) w Barcelonie to chyba największe w Europie wydarzenie poświęcone technologiom mobilnym. Organizowane przez GSMA, w tym roku pod hasłem przewodnim Limitless Intelligent Connectivity. Co roku pojawia się na nim ponad 100 000 odwiedzających ze 198 krajów. W tym roku duży nacisk zostanie położony oczywiście na 5G, sztuczną inteligencję, kwestie cyberbezpieczeństwa i prywatności w sieci. Od zeszłego roku dużo IoT: od smart city, poprzez robotykę, na smart health kończąc. Są nawet specjalne wejściówki – IoT Topic Pass – tych szukajcie.


Embedded World 2020 Exhibition&Conference

Embedded World

Data: 25-27 lutego 2020
Miejsce: Nürnberg, Niemcy
Kluczowi prelegenci: Amazon, Siemens, Intel
Obszary IoT: M2M, IoT, Smart Energy, Connectivity, Hardware IoT
www: https://www.embedded-world.de/en

Zdaniem IoT MAG: Embedded World to jedne z bardziej popularnych targów dla IoT i M2M. W zasadzie przybliżać ich bardziej nie trzeba. Spotkacie tam wiele wertykali IoT, począwszy od bezpieczeństwa, poprzez inteligentną energetykę, smart home czy elektromobilność. Pojawia się tam wielu polskich dostawców, a jak podają organizatorzy jest ich ponad 1100 z 52 krajów. Z pewnością to jedne z większych targów tego typu, które odwiedza ponad 30 000 odwiedzających. Nigdzie bliżej większych takich targów nie znajdziecie. Dla firm z obszaru hardware IoT&M2M obecność obowiązkowa. Dużo konferencji towarzyszących oraz warsztatów.


Marzec 2020

Industry of Things World USA

Industry of Things World USA

Data: 12-13 marca 2020
Miejsce: San Diego, USA
Kluczowi prelegenci: GE, Thyssenkrupp, KONE, P&G, Siemens, 3M, Johhn Deere
Obszary IoT: IIoT, Industry 4.0, Smart Manufacturing, 5G, Smart Sensors, M2M
www: https://www.industryofthingsworldusa.com/

Zdaniem IoT MAG: To już czwarta edycja konferencji Industry of Things World USA, skupiająca się na przemysłowym internecie rzeczy. Jest to amerykańska edycja globalnego cyklu o nazwie Industry of Things World. Tematyka: 5G, IIoT, M2M, smart sensors, AI, Industry 4.0.

IoT TECH EXPO GLOBAL 2020

Data: 17-18 marca 2020
Miejsce: Londyn, UK
Kluczowi prelegenci: LEGO, British Gas, Unilever, BMW, Lamborghini, MAERSK
Obszary IoT: IoT Enterprise Solutions, Applied IoT, Connected Industry, IoT Connectivity & Infrastructure, 5G, AI, Mobility
www: https://www.iottechexpo.com/global/

Zdaniem IoT MAG: Dwudniowy event mający miejsce w Londynie. Z pewnością jedno z większych wydarzeń Internet of Things w Europie w 2020 roku. Eksperci i wystawcy niemal z każdego obszaru IoT, począwszy od connected fleets, smart logistic, poprzez inteligentne budynki, smart cities, na connected cars czy przemyśle 4.0 kończąc. Nie jest daleko, więc warto się wybrać. W Polsce takiego wydarzenia nie ma.


Lipiec 2020

Industry of Things World ASIA

Industry of Things

Data: 20-21 lipca 2020
Miejsce: Singapur
Kluczowi prelegenci: Rolls-Royce, Rockwell Automation, CSIRO, TRUMPF
Obszary IoT: IIoT, Industry 4.0, Smart Manufacturing, 5G, Smart Sensors, M2M
www: https://www.industryofthingsworldasia.com/

Zdaniem IoT MAG: Czwarta edycja azjatyckiej wersji cyklu globalnych konferencji Industry of Things. Ta skupiona głównie na rynku azjatyckim. Ogromnym trzeba przyznać. Tematyka: M2M, IIoT, Industry 4.0, automatyka, Big Data, AI.


Wrzesień 2020

Enlit – European Utility Week

Enlit

Data: 27-29 września 2020
Miejsce: Mediolan, Włochy
Kluczowi prelegenci: Vattenfall, TatA Power
Obszary IoT: M2M, 5G, Smart Energy (smart grid, smart metering), smart home
www: https://www.european-utility-week.com/welcome#/

Zdaniem IoT MAG: European Utility Week połączył się z PowerGen Europe tworząc wydarzenie o nazwie Enlit. Wydarzenie w dużej mierze poświęcone sektorowi inteligentnej energetyki (smart grid, smart metering, smart home). Jedna z większych imprez targowo-konferencyjnych w Europie w obszarze smart energy.


Grudzień 2020

Industry of Things World USA EAST

Industry of Things World USA EAST

Data: 2-3 grudnia 2020
Miejsce: Boston, USA
Kluczowi prelegenci: Rockwell Automation, accenture, ohnson&Johnson, Lockheed Martin
Obszary IoT: IIoT, Industry 4.0, Smart Manufacturing, 5G, Smart Sensors, M2M
www: https://www.industryofthingsworldasia.com/

Zdaniem IoT MAG: Trzecia edycja globalnej konferencji Industry of Things World. Druga w 2020 roku w USA. Tym razem w drugiej połowie roku w Bostonie. Industry of Things World USA EAST poświęcone jest temu, co obecnie ważne w Przemyśle 4.0. Tematyka: IoT Platforms, automatyka, AI, data analytics in manufacturing, M2M, 5G czy cloud computing.


Chcesz być na bieżąco ze światem Internet of Things?

Zapisz się na nasz newsletter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Mobile World Congress 2020 odwołany

Niestety stało się to, o czym wczoraj pomyśleliśmy, lecz nie chcieliśmy pisać. Po wycofaniu się z udziału w tegorocznej edycji MWC kilku koncernów, m.in. Cisco, Ericsson, Facebook, Amazon, Nokia, organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu Mobile World Congress 2020.

Ich nie będzie na Mobile World Congress. Przez koronawirus

Tegoroczny Mobile World Congress w Barcelonie stoi pod znakiem wielkich nieobecnych. Już dzisiaj mówi się o Ericssonie, Facebooku, LG, Cisco, Intelu czy Amazonie, a to z pewnością nie koniec niechlubnej listy.

Teczka SI ma pomóc niewidomym poruszać się po mieście

Konsorcjum Platformy Zaawansowanej Wspieranej Mobilności, założone przez Alps Alpine, OMRON, Shimizu, IBM Japan oraz Mitsubishi Motors, ma opracować Teczkę Sztucznej Inteligencji, a w zasadzie walizkę - robota, która ma ułatwiać transport oraz poruszanie się po mieście osób niewidomych i niedowidzących.

T-Mobile zapowiada 1600 stacji działających w 5G jeszcze przed wakacjami

Jak prognozowaliśmy jeszcze w zeszłym roku, 2020 będzie stał pod znakiem 5G. Można powiedzieć, że się nie pomyliliśmy. Gdyby były takie zakłady u bukmacherów, pewnie wygrana byłaby już nasza. W każdym razie od początku roku operatorzy telekomunikacyjni w Polsce, niemal prześcigają się z informacjami na temat budowy sieci 5G.

Aplikacja powiadomi o wstrzymaniu pracy w fabryce Audi

Od teraz około 150 pracowników działu utrzymania ruchu w fabryce Audi w Ingolstadt będzie posługiwało się aplikacją "Mobilne utrzymanie ruchu Audi". Dzięki niej będzie możliwa szybsza reakcja na wszelkie anomalia, a także jeszcze szybsze i bardziej wydajne przeprowadzanie prac konserwacyjnych.

Podobne artykuły