BANNER"

Nastąpi wysyp konkursów na projekty oparte o 5G

Ważne w IoT

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

5G będzie coraz szerzej wdrażane w Polsce. Zrodzi to szereg konkursów i przetargów na różnego rodzaju usługi i projekty wykorzystujące 5G.

5G w Polsce testuje już Orange. O wdrożeniu mówi Ministerstwo Cyfryzacji, a minister Marek Zagórski twierdzi nawet, że 5G ma tak samo strategiczne znaczenie, jak np. sprzęt wojskowy. Ericsson dwoi i się troi, by wzbudzić potrzebę 5G w różnych sektorach i docelowo zostać preferowanym dostawcą.

To wszystko powoduje, że lada moment nastąpi wysyp różnego rodzaju konkursów, dotacji, a nawet przetargów na projekty oparte o 5G. Niektóre już się pojawiają, ale nie jest to jeszcze to, czego można się spodziewać. Dlatego warto już teraz myśleć o tym, jak możliwości 5G będzie można wykorzystać w różnych sektorach gospodarki. Począwszy od transportu czy motoryzacji, na medycynie kończąc. Z pewnością wdrożenie szybszej sieci będą zarówno chciały promować poszczególne resorty, jak i telekomy czy inne spółki Skarbu Państwa, nie wspominając już o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Trzymamy rękę na pulsie i będziemy na bieżąco informować o ciekawych postępowaniach konkursowych. A Wy myślcie już dziś, by jutro być gotowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Reklama

Najnowsze

Bosch uzupełnia ofertę czujników do zautomatyzowanej jazdy

Bosch wierzy, że zautomatyzowana jazda to przyszłość motoryzacji. Niezależnie od tego czy będą to auta elektryczne, na wodór, czy spalinowe. Dlatego wprowadza kolejne trzy czujniki: lidar dalekiego zasięgu, radar i kamerę.

Coraz więcej urządzeń z Wi-Fi 6. Nowy standard przyspieszy i usprawni transfer danych

Branża technologiczna otwiera się na nowy standard bezprzewodowego przesyłu danych. Podczas targów CES 2020 w Las Vegas zaprezentowano szereg urządzeń wyposażonych w moduł Wi-Fi 6, który poprawi wydajność domowej i firmowej sieci bezprzewodowej. Wdrożenie nowej technologii zapowiedzieli zarówno producenci routerów oraz punktów dostępowych, jak również komputerów czy telefonów.

5 trendów technologicznych według Cisco

Każdy inaczej widzi wpływ technologii na gospodarkę i każdy inaczej prognozuje to, co może w najbliższych latach mieć największe znaczenie. Oto, co będzie istotne według Cisco.

Emitel dostarczył czujniki IoT dla Piaseczna

Emitel we współpracy z Urzędem Miasta i Gmminy Piaseczno zaprojektował i zbudował sieć oraz skonfigurował i dostarczył czujniki na potrzeby rozwiązań inteligentnego miasta.

BMW i3 Urban Suite na CES 2020

Na targach Consumer Electronics Show (CES) 2020, odbywających się w Las Vegas w dniach 7-10 stycznia 2020 r., BMW zaprezentuje swoją wizję tego, jak w przyszłości wyglądać będzie mobilność.

Podobne artykuły