9.6 C
Warsaw
niedziela, Listopad 17, 2019

Nastąpi wysyp konkursów na projekty oparte o 5G

Musisz przeczytać

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

5G będzie coraz szerzej wdrażane w Polsce. Zrodzi to szereg konkursów i przetargów na różnego rodzaju usługi i projekty wykorzystujące 5G.

5G w Polsce testuje już Orange. O wdrożeniu mówi Ministerstwo Cyfryzacji, a minister Marek Zagórski twierdzi nawet, że 5G ma tak samo strategiczne znaczenie, jak np. sprzęt wojskowy. Ericsson dwoi i się troi, by wzbudzić potrzebę 5G w różnych sektorach i docelowo zostać preferowanym dostawcą.

To wszystko powoduje, że lada moment nastąpi wysyp różnego rodzaju konkursów, dotacji, a nawet przetargów na projekty oparte o 5G. Niektóre już się pojawiają, ale nie jest to jeszcze to, czego można się spodziewać. Dlatego warto już teraz myśleć o tym, jak możliwości 5G będzie można wykorzystać w różnych sektorach gospodarki. Począwszy od transportu czy motoryzacji, na medycynie kończąc. Z pewnością wdrożenie szybszej sieci będą zarówno chciały promować poszczególne resorty, jak i telekomy czy inne spółki Skarbu Państwa, nie wspominając już o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Trzymamy rękę na pulsie i będziemy na bieżąco informować o ciekawych postępowaniach konkursowych. A Wy myślcie już dziś, by jutro być gotowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Najnowsze

Zakupy na Frisco.pl lodówką Samsung

Samsung zdaje się doskonale rozumieć trendy panujące na rynku e-commerce i nawiązuje współpracę z Frisco.pl, by za pośrednictwem lodówek Family Hub, oferować możliwość zrobienia zakupów z dostawą do domu.

Ericsson podpisał z polskim rządem porozumienie ds. cyberbezpieczeństwa

Ericsson przystąpi do rządowego Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Program realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji w formule partnerstwa z sektorem prywatnym w celu...

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

Adam Krużyński nowym prezesem FIBARO

Rada Nadzorcza Fibar Group S.A. powołała Adama Krużyńskiego, dotychczasowego członka zarządu, na stanowisko prezesa spółki. Zastąpił on na stanowisku Macieja Fiedlera –...

Strony na wordpress najczęściej atakowane

Ataki na WordPress'a, SQL Injection, spam pzez formularze, próby odgadnięcia haseł typu brute force - to najczęstsze ataki, jakie są dokywane na...

Podobne artykuły