BANNER"

Netia chce rozwijać IoT na kolei

Ważne w IoT

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

Przyszłość na kolei to bezpieczne sieci inteligentne SD-WAN i szeroko rozumiana tematyka Internetu Rzeczy, umożliwiająca podłączenie różnego typu sensorów, mierników, kamer itp. do nowoczesnej sieci.

W trakcie odbywających się w dniach 24-27 września 2019 targach TRAKO, Grupa Netia (w tym TK Telekom), oprócz znanych branży rozwiązań, tj. radiotelefonów czy outsourcingu call center, zaprezentowała zalety innowacyjnych rozwiązań z linii NetiaNext, które mogą znaleźć zastosowanie w budowie tzw. Kolei 4.0, czyli np. inteligentnych sieci rozległych (SD-WAN), Security Operation Center oraz kompleksowych rozwiązań z zakresu IoT.

Zazwyczaj to, co nie jest widoczne dla pasażera, na co dzień jest niezbędne do sprawnego funkcjonowania kolei. Jak słusznie zauważył Łukasz Nieśpielak, Architekt Rozwiązań ICT w Netii

Przyszłość na kolei to bezpieczne sieci inteligentne SD-WAN i szeroko rozumiana tematyka Internetu Rzeczy

Przykładowo, za pomocą sieci inteligentnej w czasie rzeczywistym można przekazywać informacje, czy na przejeździe kolejowym jest jakiś ruch pojazdów lub pieszych. Daje to możliwość wcześniejszej reakcji na sytuacje, w których przed zbliżającym się pociągiem pojawia się jakieś zagrożenie na torach. „Za pomocą nowoczesnych sieci SD-WAN oraz IoT możemy zapewnić bezpieczeństwo sterowania siecią kolejową, dla przykładu – serwis taboru kolejowego może otrzymać informację o zbliżającym się pociągu, który wymaga usunięcia usterki.” – mówi Łukasz Nieśpielak.

IoT na kolei

Dzięki technologii sensorów LPWA (Low Power Wide Area) możliwe stało się uzyskiwanie informacji z miejsc i procesów do tej pory niedostępnych. Umożliwia to również IoT, poprzez podłączenie do nowoczesnej sieci różnego rodzaju sensorów, mierników czy kamer.

„Załóżmy, że chcemy monitorować temperaturę torowiska. Trudna i droga byłaby budowa okablowania do zasilania samych czujników i przekazywania informacji w pożądane miejsce, dlatego musimy używać baterii i technologii bezprzewodowego przesyłania danych. Sami wiemy, jak długo działają telefony na baterię; jak tu mierzyć coś w dłuższym okresie czasu? Z pomocą przychodzą sieci transmisji, które wymagają małych energii” – wyjaśnia Janusz Figurski, Kierownik Rozwoju Biznesu IoT w NetiaNext.

A „IoT umożliwia widzenie dalej i więcej. Tylko od nas zależy, co chcemy zobaczyć i jak to wykorzystać w procesie biznesowym, logistycznym czy produkcyjnym. Jako Grupa Netia jesteśmy w stanie stworzyć kompleksowe, szyte na miarę rozwiązanie IoT. Dysponujemy ku temu wszystkimi niezbędnymi elementami” – przekonywał w trakcie swojej prezentacji w dla uczestników TRAKO, Janusz Figurski.

Chcesz być na bieżąco ze światem Internet of Things?

Zapisz się na nasz newsletter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Genesys: zdalne Call Center to sposób na obsługę klienta w czasie koronawirus

W ostatnich tygodniach praca zdalna dotyczy firm z różnych sektorów. Również Call i Contact Center. Jak podaje firma Genesys, z jej rozwiązań w chmurze korzysta ponad 700 największych tego typu firm na świecie. Co więcej, w ramach odpowiedzi na potrzeby rynku wynikające z obecnej sytuacji, Genesys zaoferował 3-miesięczny darmowy dostęp do platformy Genesys Cloud.

RBL_START #COVID-19, czyli PZU i Alior Bank szuka pomysłów na walkę z koronawirusem

Z pandemią koronawirusa walczą dzisiaj wszyscy. I coraz więcej środków jest do zgarnięcia w ramach kolejnych programów. Liczy się pomysł. Bo to nie tylko będzie pomysł na teraz, ale również, a może przede wszystkim, sposób na zwalczanie COVID-19. Przynajmniej tak uważa PZU i Alior Bank, którzy ogłaszają nabór innowacyjnych projektów w ramach inicjatywy RBL_START #COVID-19. Pomysły można zgłaszać do 26 kwietnia.

324 miliony użytkowników Cisco Webex w marcu

Pandemia koronawirusa to wzmożone wykorzystanie komunikatorów i różnego rodzaju narzędzi do współpracy. Jednym z takich jest Cisco Webex, za pomocą którego w...

Mobile World Congress 2020 odwołany

Niestety stało się to, o czym wczoraj pomyśleliśmy, lecz nie chcieliśmy pisać. Po wycofaniu się z udziału w tegorocznej edycji MWC kilku koncernów, m.in. Cisco, Ericsson, Facebook, Amazon, Nokia, organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu Mobile World Congress 2020.

Ich nie będzie na Mobile World Congress. Przez koronawirus

Tegoroczny Mobile World Congress w Barcelonie stoi pod znakiem wielkich nieobecnych. Już dzisiaj mówi się o Ericssonie, Facebooku, LG, Cisco, Intelu czy Amazonie, a to z pewnością nie koniec niechlubnej listy.

Podobne artykuły