9.6 C
Warsaw
niedziela, Listopad 17, 2019

Netia chce rozwijać IoT na kolei

Musisz przeczytać

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

Przyszłość na kolei to bezpieczne sieci inteligentne SD-WAN i szeroko rozumiana tematyka Internetu Rzeczy, umożliwiająca podłączenie różnego typu sensorów, mierników, kamer itp. do nowoczesnej sieci.

W trakcie odbywających się w dniach 24-27 września 2019 targach TRAKO, Grupa Netia (w tym TK Telekom), oprócz znanych branży rozwiązań, tj. radiotelefonów czy outsourcingu call center, zaprezentowała zalety innowacyjnych rozwiązań z linii NetiaNext, które mogą znaleźć zastosowanie w budowie tzw. Kolei 4.0, czyli np. inteligentnych sieci rozległych (SD-WAN), Security Operation Center oraz kompleksowych rozwiązań z zakresu IoT.

Zazwyczaj to, co nie jest widoczne dla pasażera, na co dzień jest niezbędne do sprawnego funkcjonowania kolei. Jak słusznie zauważył Łukasz Nieśpielak, Architekt Rozwiązań ICT w Netii

Przyszłość na kolei to bezpieczne sieci inteligentne SD-WAN i szeroko rozumiana tematyka Internetu Rzeczy

Przykładowo, za pomocą sieci inteligentnej w czasie rzeczywistym można przekazywać informacje, czy na przejeździe kolejowym jest jakiś ruch pojazdów lub pieszych. Daje to możliwość wcześniejszej reakcji na sytuacje, w których przed zbliżającym się pociągiem pojawia się jakieś zagrożenie na torach. „Za pomocą nowoczesnych sieci SD-WAN oraz IoT możemy zapewnić bezpieczeństwo sterowania siecią kolejową, dla przykładu – serwis taboru kolejowego może otrzymać informację o zbliżającym się pociągu, który wymaga usunięcia usterki.” – mówi Łukasz Nieśpielak.

IoT na kolei

Dzięki technologii sensorów LPWA (Low Power Wide Area) możliwe stało się uzyskiwanie informacji z miejsc i procesów do tej pory niedostępnych. Umożliwia to również IoT, poprzez podłączenie do nowoczesnej sieci różnego rodzaju sensorów, mierników czy kamer.

„Załóżmy, że chcemy monitorować temperaturę torowiska. Trudna i droga byłaby budowa okablowania do zasilania samych czujników i przekazywania informacji w pożądane miejsce, dlatego musimy używać baterii i technologii bezprzewodowego przesyłania danych. Sami wiemy, jak długo działają telefony na baterię; jak tu mierzyć coś w dłuższym okresie czasu? Z pomocą przychodzą sieci transmisji, które wymagają małych energii” – wyjaśnia Janusz Figurski, Kierownik Rozwoju Biznesu IoT w NetiaNext.

A „IoT umożliwia widzenie dalej i więcej. Tylko od nas zależy, co chcemy zobaczyć i jak to wykorzystać w procesie biznesowym, logistycznym czy produkcyjnym. Jako Grupa Netia jesteśmy w stanie stworzyć kompleksowe, szyte na miarę rozwiązanie IoT. Dysponujemy ku temu wszystkimi niezbędnymi elementami” – przekonywał w trakcie swojej prezentacji w dla uczestników TRAKO, Janusz Figurski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Najnowsze

Zakupy na Frisco.pl lodówką Samsung

Samsung zdaje się doskonale rozumieć trendy panujące na rynku e-commerce i nawiązuje współpracę z Frisco.pl, by za pośrednictwem lodówek Family Hub, oferować możliwość zrobienia zakupów z dostawą do domu.

Ericsson podpisał z polskim rządem porozumienie ds. cyberbezpieczeństwa

Ericsson przystąpi do rządowego Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Program realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji w formule partnerstwa z sektorem prywatnym w celu...

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

Adam Krużyński nowym prezesem FIBARO

Rada Nadzorcza Fibar Group S.A. powołała Adama Krużyńskiego, dotychczasowego członka zarządu, na stanowisko prezesa spółki. Zastąpił on na stanowisku Macieja Fiedlera –...

Strony na wordpress najczęściej atakowane

Ataki na WordPress'a, SQL Injection, spam pzez formularze, próby odgadnięcia haseł typu brute force - to najczęstsze ataki, jakie są dokywane na...

Podobne artykuły