BANNER"

Polska delegacja rozmawiała w Korei Południowej o cyberbezpieczeństwie

Ważne w IoT

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

O tym jak ważna jest międzynarodowa współpraca w zakresie cyberbezpieczeństwa – rozmawiało przedstawicieli kilkudziesięciu państw w Seulu. Spotkaniu współprzewodniczył Karol Okoński, wiceminister cyfryzacji oraz Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa.

Pierwsze posiedzenie Grupy Roboczcej ds. Cyberbezpieczeństwa odbyło się 7 i 8 października. Obrady ekspertów to następstwo ustaleń konferencji, która odbyła się w lutym w Warszawie. Omawiano wówczas kwestie dotyczące budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. To wtedy Polska i Stany Zjednoczone zainicjowały tzw. Proces Warszawski. Utworzono siedem specjalistycznych zespołów, wśród nich ten, który spotkał się w koreańskiej stolicy.

Przewodniczącymi Grupy są minister Karol Okoński, Robert Stray, specjalny ambasador ds. cyberbezpieczeństwa w Departamencie Stanu USA oraz jego odpowiednik w koreańskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Kim Gunn.

Podczas spotkania odbyła się między innymi sesja pt. Mechanizmy współpracy w obszarze reakcji na cyber incydenty. Wśród poruszanych tematów były: współpraca zespołów CERT, budowanie zdolności technicznych, wzmacnianie odporności infrastruktury krytycznej oraz zwalczanie cyberprzestępstw. Uczestnicy prezentowali swoje doświadczenia oraz dobre praktyki z zakresu tych obszarów.

Podczas dyskusji o zagrożeniach Krzysztof Silicki, Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji w NASK-PIB, omówił rolę i znaczenie Instytutu w polskim systemie cyberbezpieczeństwa. Zaprezentował też krajobraz cyberzagrożeń przygotowany w oparciu o dane zgromadzone przez CERT Polska.

W trakcie pobytu w Seulu polska delegacja spotkała się również z szefostwem Koreańskiej Agencji Cyberbezpieczeństwa (KISA). Tematem było nawiązanie bliższej współpracy między KISA a NASK-PIB, nie tylko na poziomie operacyjnym (wymiana informacji o zagrożeniach, dzielenie się dobrymi praktykami), ale także w obszarze badań i rozwoju. Obie instytucje mają podobny profil działalności.

Źródłogov.pl

Chcesz być na bieżąco ze światem Internet of Things?

Zapisz się na nasz newsletter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Mobile World Congress 2020 odwołany

Niestety stało się to, o czym wczoraj pomyśleliśmy, lecz nie chcieliśmy pisać. Po wycofaniu się z udziału w tegorocznej edycji MWC kilku koncernów, m.in. Cisco, Ericsson, Facebook, Amazon, Nokia, organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu Mobile World Congress 2020.

Ich nie będzie na Mobile World Congress. Przez koronawirus

Tegoroczny Mobile World Congress w Barcelonie stoi pod znakiem wielkich nieobecnych. Już dzisiaj mówi się o Ericssonie, Facebooku, LG, Cisco, Intelu czy Amazonie, a to z pewnością nie koniec niechlubnej listy.

Teczka SI ma pomóc niewidomym poruszać się po mieście

Konsorcjum Platformy Zaawansowanej Wspieranej Mobilności, założone przez Alps Alpine, OMRON, Shimizu, IBM Japan oraz Mitsubishi Motors, ma opracować Teczkę Sztucznej Inteligencji, a w zasadzie walizkę - robota, która ma ułatwiać transport oraz poruszanie się po mieście osób niewidomych i niedowidzących.

T-Mobile zapowiada 1600 stacji działających w 5G jeszcze przed wakacjami

Jak prognozowaliśmy jeszcze w zeszłym roku, 2020 będzie stał pod znakiem 5G. Można powiedzieć, że się nie pomyliliśmy. Gdyby były takie zakłady u bukmacherów, pewnie wygrana byłaby już nasza. W każdym razie od początku roku operatorzy telekomunikacyjni w Polsce, niemal prześcigają się z informacjami na temat budowy sieci 5G.

Aplikacja powiadomi o wstrzymaniu pracy w fabryce Audi

Od teraz około 150 pracowników działu utrzymania ruchu w fabryce Audi w Ingolstadt będzie posługiwało się aplikacją "Mobilne utrzymanie ruchu Audi". Dzięki niej będzie możliwa szybsza reakcja na wszelkie anomalia, a także jeszcze szybsze i bardziej wydajne przeprowadzanie prac konserwacyjnych.

Podobne artykuły