9.6 C
Warsaw
niedziela, Listopad 17, 2019

Samsung konsekwentnie rozszerza swój ekosystem smart home – SmartThings

Musisz przeczytać

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

Rynek smart home rozwija się w Polsce powoli. Jednak konsekwencja dużych graczy może przynieść im z czasem duży udział w tym torcie. Dobrym przykładem jest Samsung, za pomocą którego aplikacji SmartThings można już sterować kilkoma urządzeniami.

W przypadku Samsunga nie ma sensu pisać o prognozach rynkowych, bo podobnie jak Coca Cola, gdyby chcieli, to ze swoimi zasięgami rozwaliliby rynek. Dobrze, że robią to powoli. Dzięki temu cały czas zarabiają mniejsi gracze na tym rynku. Do czasu.

W każdym razie obecnie dzięki aplikacji SmartThings, Samsung oferuje możliwość zarządzania już pięcioma urządzeniami w domu. Jakimi? Oto one.

Pralki wyposażone w QuickDrive, piekarniki Dual Cook Flex, roboty sprzątające POWERbot, termostaty czy oczyszczacze powietrza.

Wielu sceptyków wciąż powtarza – po co w polskich warunkach sterować pralką, skoro do łazienki mamy dwa kroki? Ale sterowanie to jedno, a statystyki to drugie. To trochę tak, jak z bieganiem. Żeby biegać, aplikacja nikomu nie jest potrzebna. Ale fajnie jest zobaczyć pokonaną trasę i tempo, w jakim ją się przebiegło. I podobnie jest ze smart home. Sterowanie to jedno. A wiedza i dane to drugie. Po euforii płynącej z faktu, że zdalnie możemy włączyć pranie, przychodzi refleksja, że na przykład dzięki temu, że wiemy, co i kiedy pierzemy, możemy zoptymalizować ten proces. A w skali roku to robi różnicę w domowym budżecie. I mimo faktu, że Samsung, jak i inni producenci wciąż jako główną zaletę swoich rozwiązań komunikują wygodę, to prawdziwą ich wartość stanowią statystyki. Tyle, że do tego użytkownicy muszą dojrzeć. A jak już to się stanie, to wszyscy będą chcieli mieć inteligentne urządzenia w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Najnowsze

Zakupy na Frisco.pl lodówką Samsung

Samsung zdaje się doskonale rozumieć trendy panujące na rynku e-commerce i nawiązuje współpracę z Frisco.pl, by za pośrednictwem lodówek Family Hub, oferować możliwość zrobienia zakupów z dostawą do domu.

Ericsson podpisał z polskim rządem porozumienie ds. cyberbezpieczeństwa

Ericsson przystąpi do rządowego Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Program realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji w formule partnerstwa z sektorem prywatnym w celu...

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

Adam Krużyński nowym prezesem FIBARO

Rada Nadzorcza Fibar Group S.A. powołała Adama Krużyńskiego, dotychczasowego członka zarządu, na stanowisko prezesa spółki. Zastąpił on na stanowisku Macieja Fiedlera –...

Strony na wordpress najczęściej atakowane

Ataki na WordPress'a, SQL Injection, spam pzez formularze, próby odgadnięcia haseł typu brute force - to najczęstsze ataki, jakie są dokywane na...

Podobne artykuły