14 C
Warsaw
niedziela, Listopad 17, 2019

Scania tworzy Future Room, w którym będzie kreować transport przyszłości

Musisz przeczytać

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

Internet of Things nie jest jedynie domeną firm technologicznych. Dzisiaj w zasadzie każda firma powinna podać się transformacji cyfrowej i próbować przekształcać swoje produkty czy usługi na te bardziej technologiczne. Dotyka to również producentów środków transportu. Dobrym przykładem jest Scania, która tworzy właśnie specjalnie przestrzeń, w której badacze, pisarze czy futuryści będą wymieniać się swoimi pomysłami i wizjami. Być może któreś z nich zostaną nawet zrealizowane.

Ideę projektu Future Room doskonale obrazuje poniższe wideo:

Poprzez tego typu projekty Scania chce pochwalić się swoją wizją zrównoważonego transportu przyszłości, a zarazem pokazać, że jest mocno innowacyjną firmą i trzyma ręke na pulsie. Nie da się ukryć, że to zabieg mocno marketingowy, a potwierdzają to chociażby słowa szefa marketingu w Scania, który mówi, iż celem projektu jest, by więcej ludzi było ciekawych tego, co oferuje Scania. Zarówno wśród obecnych i potencjalnych klientów, jak i tych, którzy dopiero na klientów mogą wyrosnąć.

W ten sposób taki gigant jak Scania potwierdza tylko głoszoną przez nas teorię, że w dzisiejszym świecie można wyróżnić się technologicznie. A od Internet of Things nie ma już odwrotu. I również w branży TSL – transport, spedycja, logistyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Najnowsze

Zakupy na Frisco.pl lodówką Samsung

Samsung zdaje się doskonale rozumieć trendy panujące na rynku e-commerce i nawiązuje współpracę z Frisco.pl, by za pośrednictwem lodówek Family Hub, oferować możliwość zrobienia zakupów z dostawą do domu.

Ericsson podpisał z polskim rządem porozumienie ds. cyberbezpieczeństwa

Ericsson przystąpi do rządowego Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Program realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji w formule partnerstwa z sektorem prywatnym w celu...

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

Adam Krużyński nowym prezesem FIBARO

Rada Nadzorcza Fibar Group S.A. powołała Adama Krużyńskiego, dotychczasowego członka zarządu, na stanowisko prezesa spółki. Zastąpił on na stanowisku Macieja Fiedlera –...

Strony na wordpress najczęściej atakowane

Ataki na WordPress'a, SQL Injection, spam pzez formularze, próby odgadnięcia haseł typu brute force - to najczęstsze ataki, jakie są dokywane na...

Podobne artykuły