BANNER"

Wyłoniono finalistów programu GovTech Polska. Jednak pozostają anonimowi

Ważne w IoT

To on wprowadził sztuczną inteligencję do szpitala psychiatrycznego

Wojciech Legawiec – nie tak dawno dbał o innowacje w buskim uzdrowisku. Teraz chce wykorzystać sztuczną inteligencję w działalności szpitala psychiatrycznego w Tworkach. A jakby było tego mało, to sam znalazł startup, który mu w tym pomoże.

PZU wprowadza Opaskę Życia

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia". Urządzenie ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

Detalista 4.0, czyli IoT dla osiedlowych warzywniaków

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości - "Detalista 4.0". Zaprezentowano rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić właścicielom niezależnych sklepów spożywczych sprawne zarządzanie ich placówkami, konsumentom wysoką jakość robienia zakupów, a producentom jak najlepsze dotarcie ze swoją ofertą do finalnego odbiorcy.

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy ogłoszono pięć nowych konkursów w ramach programu GovTech Polska. Właśnie wyłoniono pierwszych finalistów.

Jak podaje jednak GovTech Polska, uczestnicy konkursów pozostają anonimowi aż do momentu wyłonienia laureatów. Komisje po stronie zamawiających nie wiedziały, jakiej firmy projekt oceniały, dzięki czemu wszyscy mieli równe szanse – sprawia to, że liczy się pomysł.

Przed wyłonionymi finalistami etap prototypowania rozwiązań, czyli przygotowanie demo. Po nim zostaną wyłonieni laureaci, czyli wykonawcy, którzy będą mieć możliwość wdrożenia oferowanego rozwiązania. Jest to bowiem – obok kontraktów, których łączna wartość wynosi ponad 6 milionów złotych – główna nagroda w konkursach GovTech Polska.

– Program GovTech Polska został stworzony po to, by łączyć sektor publiczny z najlepszymi pomysłami obywateli i przedsiębiorców. Z nieukrywaną satysfakcją obserwujemy, że spełnia swoją rolę. Zamawiający, czyli instytucje państwowe oraz spółki Skarbu Państwa mogły wybierać najlepsze rozwiązania z większej puli zgłoszeń, niż to zwykle ma miejsce w tradycyjnym postępowaniu przetargowym. A innowacyjne firmy – małe i średnie, które do tej pory nie miały wielu okazji do współpracy z administracją publiczną,przedstawiły swoje pomysły na rozwiązanie wyzwań, z którymi mierzy sięsektor publiczny – mówi Justyna Orłowska, dyrektor programu GovTech Polska.

Nad czym będą pracować teraz Wykonawcy?

Na przykład, PKN Orlen wyłonił 5 finalistów, którzy będą pracować nad prototypem systemu identyfikacji tankowanych pojazdów dla użytkowników aplikacji mFlota, a uczestnicy wybrani przez PKP Informatyka przygotują demo oprogramowania umożliwiającego prognozowanie popytu i optymalizującego cenę za przejazd pociągiem. Wszystkie konkursy opisane są tutaj.

Przed przejściem do prototypowania rozwiązań zostanie zorganizowana seria spotkań informacyjnych, na których Zamawiający doprecyzują swoje potrzeby i oczekiwania względem poszukiwanych rozwiązań. Dla uczestników konkursów będzie to z kolei okazja, aby zadać szczegółowe pytania i przygotować się do stworzenia demo rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Reklama

Najnowsze

Bosch uzupełnia ofertę czujników do zautomatyzowanej jazdy

Bosch wierzy, że zautomatyzowana jazda to przyszłość motoryzacji. Niezależnie od tego czy będą to auta elektryczne, na wodór, czy spalinowe. Dlatego wprowadza kolejne trzy czujniki: lidar dalekiego zasięgu, radar i kamerę.

Coraz więcej urządzeń z Wi-Fi 6. Nowy standard przyspieszy i usprawni transfer danych

Branża technologiczna otwiera się na nowy standard bezprzewodowego przesyłu danych. Podczas targów CES 2020 w Las Vegas zaprezentowano szereg urządzeń wyposażonych w moduł Wi-Fi 6, który poprawi wydajność domowej i firmowej sieci bezprzewodowej. Wdrożenie nowej technologii zapowiedzieli zarówno producenci routerów oraz punktów dostępowych, jak również komputerów czy telefonów.

5 trendów technologicznych według Cisco

Każdy inaczej widzi wpływ technologii na gospodarkę i każdy inaczej prognozuje to, co może w najbliższych latach mieć największe znaczenie. Oto, co będzie istotne według Cisco.

Emitel dostarczył czujniki IoT dla Piaseczna

Emitel we współpracy z Urzędem Miasta i Gmminy Piaseczno zaprojektował i zbudował sieć oraz skonfigurował i dostarczył czujniki na potrzeby rozwiązań inteligentnego miasta.

BMW i3 Urban Suite na CES 2020

Na targach Consumer Electronics Show (CES) 2020, odbywających się w Las Vegas w dniach 7-10 stycznia 2020 r., BMW zaprezentuje swoją wizję tego, jak w przyszłości wyglądać będzie mobilność.

Podobne artykuły